برگزاری آزمون جذب مترجم

خبری خوش برای علاقه‌مندان و داوطلبان مترجمی رسمی قوه قضائیه. به گزارش سامانه اداره کل اسناد و امور مترجمان، امسال آزمون جذب مترجم رسمی قوه قضائیه برگزار خواهد شد.ثبت نام برای آزمون جذب مترجم رسمی از تاریخ ۲۰ شهریور آغاز شده و تا ۳ مهر ۱۳۹۷ ادامه دارد. ثبت نام در این آزمون از طریق سایت سنجش انجام می‌گیرد. داوطلبین در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانند با شماره تلفن ۴۲۹۶۶-۰۲۱ تماس بگیرند. یادآوری می‌شود، مطابق قانون، دارندگان پروانه مترجمی رسمی مجاز به دایر کردن دفتر دارالترجمه رسمی  و همچنین ترجمه و مهر و امضای اسناد و مدارک هستند.

اطلاعات آزمون جذب مترجم رسمی سال ۱۳۹۷:

این آزمون منحصرا در شهر تهران و به صورت حضوری در تاریخ جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ برگزار می شود. البته، در نهایت پذیرفته شدگان برای ۳۰ استان کشور خواهند بود. داوطلبین آزمون استان محل خدمت خود را بر اساس بومی بودن در سامانه ثبت نامی مشخص خواهند کرد.
مشابه آزمون سال ۹۴، آزمون سال ۹۷ به صورت تستی و تشریحی برگزار می‌شود. تمام داوطلبان به سوال های تستی و تشریحی پاسخ می‌دهند؛ اما پاسخنامه تشریحی داوطلبانی تصحیح می‌شود که حد نصاب تستی را کسب کنند. از بین داوطلبان آزمون مترجم رسمی چند برابر ظرفیت نهایی به مصاحبه تخصصی مترجم رسمی دعوت خواهند شد. استفاده از دیکشنری و فرهنگ لغت در بخش آزمون تشریحی مجاز است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *