چگونه ویزای آمریکا بگیریم

امروزه بیشتر ایرانیان به دنبال مهاجرت هستند یا حداقل یک بار به آن فکر کرده اند. برای همه ما مسلم است که کشور آمریکا یکی از کشورهای معتبر دنیا و مهاجرپذیر به شمار می‌آید.ترجمه رسمی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت باید در دارالترجمه رسمی ترجمه شود و تحویل سفارتخانه‌ها گردد.

نکته‌ای‌ که شاید برای شما هم جالب توجه باشد این است که برای ورود به آمریکا نزدیک به ۱۸۵ روش وجود دارد که به دو شاخه ویزای مهاجرتی و غیرمهاجرتی تقسیم بندی می‌شوند این نوع از ترجمه رسمی مدارک که برای ویزای مهاجرتی در نظر گرفته شده توسط دارالترجمه‌های رسمی معتبر ترجمه می‌شود و به ثبت وزارت دادگستری می‌رسد ویزای مهاجرتی آمریکا همانگونه که از نامش پیداست با هدف مهاجرت و اقامت دائم این کشور صادر می‌شود، ویزای غیرمهاجرتی انواع ویزاهای توریستی، تحصیلی، کاری و … آمریکا را در بر می‌گیرد.

لازم به ذکر است که مهاجرت کنندگان حتما باید دارالترجمه رسمی را در جریان نوع مهاجرت خود قرار دهند.

در این بخش به انواع ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا پرداخته خواهد شد:

ویزای توریستی آمریکا
بر اساس آخرین به روز رسانی وب سایت رسمی سفارت ایالات متحده، ویزای توریستی آمریکا (Visitor Visa) موسوم به ویزای تایپ B، این ویزا نوعی ویزای غیر مهاجرتی و موقت است که سه نوع مختلف دارد:
• ویزای B1
• ویزای B2
• ویزای B1/B2

اخذ ویزای آمریکا

ویزای B1 آمریکا: این نوع از ویزا برای شرکت در کنفرانس‌های و قرادادهای تجاری برای افراد صادر می شود.
ویزای B2: این نوع از ویزا برای گردش، دیدار اقوام و آشنایان و یا انجام معاینات پزشکی و اقدامات درمان در آمریکا صادر خواهد شد.
ویزایB1/B2: این نوع از ویزای توریستی-تجاری است و در واقع تلفیقی از ویزایB1 و B2 خواهد بود.

ویزای تحصیلی آمریکا و انواع آن

بیشتر دانشجویانی که موفق به اخذ مدارک لیسانس و یا فوق لیسانس می‌شوند رویا مهاجرت در سر دارند حتی اگر به فکر زندگی برای همیشه در این کشورها را نداشته باشند، در دل آرزوی تجربه یک دوره تحصیلی در خارج و دیدن دنیای جدید را دارند و احتمالا تحصیل در آمریکا و یا تکمیل تحصیلات آکادمیک در این کشور، رویای بسیاری از علاقمندان علم و دانش است. از این رو می‌توان برای ادامه تحصیل در ایالات متحده از ۳طریق اقدام کرد:

• ویزای نوع F
• ویزای نوع J
• ویزای نوع M
ویزای نوع F : مخصوص متقاضیان ادامه تحصیل در آمریکا در مقاطع دانشگاهی (فوق دیپلم تا دکترا) و دوره‌های آموزش زبان انگلیسی صادر می‌شود.
ویزای نوع J: این نوع از ویزا به ویزای مبادلۀ بازدید کنندگان نیز مشهور است، برای تحقیق، آموزش و یا تدریس در آمریکا صادر می‌شود. این دوره از طرف کارفرما به متقاضی پیشنهاد شده و کارفرما می‌تواند شرکت و یا دانشگاه باشد.
ویزای نوع M: ویژه افرادی صادر می‌شود که قصد تحصیل در دوره‌های غیر آکادمیک کاربردی و کوتاه مدت همچون هنرستان‌ها یا مؤسسات غیر علمی در زمینه هایی مانند: طراحی لباس، عکاسی، مدلینگ و … را دارند.

ویزای کاری آمریکا

ویزای H1 یا ویزای کار آمریکا مخصوص متقاضیانی صادر می‌شود که ضمن دارا بودن یک تخصص حرفه‌ای خاص، از طرف یک کارفرمای آمریکایی دعوت به کار شوند. از شرایط اصلی اخذ این نوع از ویزای کار آمریکا داشتن حداقل مدرک لیسانس از سوی متقاضی و همچنین کارفرمای واجد شرایط اداره مهاجرت آمریکا است.

ویزای مخصوص هنرمندان و ورزشکاران

ویزای نوع O1: این ویزا مخصوص هنرمندان و ورزشکاران برجسته است که دارای قابلیت‌های فوق العاده و خاص هستند و همچنین دارندگان جوایز بین‌المللی در رشته‌های ورزشی، هنر، موسیقی و سینما . لازم به ذکر است که ویزای O2 به شخصی داده می شود که به عنوان دستیار هنرمند و یا ورزشکار را همراهی می‌کند.

ویزای تحصیلی در دوره غیر آکادمیک کاربردی

ویزای K1: به افرادی که قصد ازدواج با یک شهروند امریکایی را دارند داده می شود. این فرد باید ۹۰روز پس از ورود به خاک آمریکا ازدواج خود با شهروند امریکایی را قانونی کند. و پس از آن می‌تواند برای اقامت و دریافت ویزای ازدواج مجددا اقدام کند.

ویزای مبلغان مذهبی

ویزای R1: این ویزا به اشخاصی که مبلغ مذهبی و یا یک معلم و مترجم مذهبی داده می شود. این شخص باید مدارکی که نشان دهد او وابسته به یک سازمان مذهبی و گروه مذهبی مشخص با اعتقاد شناخته است را ارائه دهد. این ویزا در ابتدا برای یک دروه ۳۰ ماه صادر می شود و بعدا قابل تمدید می باشد.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.